RODZINY GOSZCZĄCE NA MALCIE

Zakwaterowanie w opcji “Host Family”

Zakwaterowanie u Rodzin Goszczących polecamy osobom w każdym wieku, które chcą w pełni wykorzystać swój pobyt na kursie języka angielskiego na Malcie. Mieszkając jak członek rodziny w maltańskim domu, nasi goście mają okazje wykorzystać w praktyce język angielski, rozmawiając z domownikami oraz z innymi kursantami – współlokatorami. Dodatkowo, pobyt u rodziny goszczącej pozwala lepiej poznać lokalną kulturę, codzienne życie i obyczaje. Nasze rodziny zapewniają śniadania oraz wspólne 3-daniowe kolacje, wg lokalnej i domowej kuchni.

Kim są rodziny goszczące ?

Maltańczycy są uznawani za jeden z najbardziej przyjaznych, życzliwych i otwartych narodów, a rodziny goszczące na Malcie, u których mieszkają nasi goście podczas pobytu na Kursie Języka Angielskiego są indywidualnie wybierane przez pracowników Szkoły NSTS. Każda z rodzin posiada akredytację przyzwawaną przez MTA (Malta Tourism Authority). Regularnie sprawdzają oni domy, ich wyposażenie i standard oraz zbierają opinie od innych kursantów, którzy taki pobyt właśnie odbyli. Host Families to zarówno rodziny z dziećmi, pary lub osoby mieszkające w pojedynkę. Wybór rodziny, w której będzie zakwaterowany kursant nie jest przypadkowy, lecz dobrany w zależności od wieku, płci czy preferencji zakwaterowania (pokój prywatny lub dzielony). Domy znajdują się w różnych miejscowościach, standardowo w odległości 15 – 20 min. od Szkoły Językowej NSTS.

Rodzaje zakwaterowania u Rodzin Goszczących

Zakwaterowanie w pokoju 1-osobowym

  • 2 posiłki dziennie (śniadanie i kolacja)
  • wspólna łazienka

Zakwterowanie w pokoju dzielonym

  • 2 posiłki dziennie (śniadanie i kolacja)
  • wspólna łazienka

Dlaczego warto?

  • poznaj kulturę i styl życia mieszkańców Malty
  • praktykuj język angielski z domownikami
  • bezpieczna forma zakwaterowania
  • zasmakuj domowej, tradycyjnej maltańskiej kuchni
  • nie przejmuj się posiłkami,  rodzina goszcząca zapewnia śniadanie i ciepłą kolację

Dokładne informacje o lokalizacji zakwaterowania u Host Families otrzymasz drogą e-mail, 7 dni przed planowanym przylotem na Maltę w Informatorze wysyłanym przez Ready4Malta.

rodzina goszcząca-malta-kurs językowy

FAQ- często zadawanie pytania

Lokalizacja
Większość Rodzin Goszczących mieszka w odległości spacerowej od szkoły językowej (10-25 min.). Czasami do szkoły kursant musi dostać się autobusem miejskim.

Transport publiczny
Przybliżony koszt biletu na komunikację miejską (autobus) to ok. 1.50 EUR za przejazd zimą, a latem 2.00 EUR. Karta na 12 przejazdów, to koszt 15 EUR, tygodniowe nielimitowane przejazdy to 21 EUR (dorosły) a 15 EUR (dziecko).

Typ zakwaterowania
Dzielone lub prywatne pokoje ze wspólną łazienką. Opłata dodatkowa obowiązuje przy pokojach 1-osobowych.

Wiek współlokatorów
Goście uczęszczający na kursy angielskiego na Malcie dla dorosłych kwaterowani są w pokojach z innymi kursantami powyżej 16 roku życia.

Posiłki
Dwa posiłki – śniadanie i ciepła kolacja wliczone są w cenę zakwaterowania. Goście wymagający szczególnej diety muszą zgłosić wszystkie restrykcje żywieniowe przed przylotem na Maltę. W takim przypadku obowiązuje dodatkowa opłata za niestandardowe wyżywienie.

Dostęp do kuchni / urządzeń kuchennych
Dostęp do kuchni oraz opcja przygotowywania własnych posiłków nie jest możliwa, chyba że rodziny wyraźnie na to zezwoliły.

Pokoje
Dom/mieszkanie jest prywatną własnością każdej z rodzin goszczących, przez co style umeblowania i wyposażenie różnią się od siebie. Każdy z pokoi powinien oferować kursantom: biuro, oddzielne łóżko, krzesło oraz garderobę.

Łazienka
Łazienki są do wspólnego użytku domowników. Prywatne łazienki są dostępne na zapytanie oraz za dodatkową dopłatą.

Adaptery
Na Malcie obowiązują adaptery 240V,50Hz AC, z potrójnym bolcem, czyli takie same jak w Wielkiej Brytanii. Radzimy zakupić przełącznik w Polce, ewentualnie na Malcie.

Dostęp do internetu
Większość rodzin oferuje bezpłatny dostęp do internetu bezprzewodowego WI-FI.

Pranie
Większość rodzin oferuje zrobienia darmowego prania raz w tygodniu.

Sprzątanie, ręczniki, pościel
Kursanci odpowiadają za czystość w swoich pokojach. Całe mieszkanie jest sprzątane raz w tygodniu. Raz w tygodniu zmieniana jest też pościel, a ręczniki dwa razy w tygodniu.

Goście
Goście nie są akceptowani, chyba że za wyraźną zgodą Rodziny Goszczącej.

Hałas
Cisza nocna obowiązuje od godziny 23:00.

Dostępność
Zakwaterowanie u Rodzin Goszczących dostępne jest przez cały rok.