fbpx
Public Transport in Malta
Transport Publiczny na Malcie
do zobaczenia wkrótce na naszej wyspie!
Turystom przyjeżdżającym na Maltę polecamy dwa sposoby na wygodne przemieszczanie się po wyspie: transport publiczny (rozbudowana sieć połączeń regularnych oraz pospiesznych) lub aplikację Bolt (lokalny odpowiednik Uber).
Autobusem
Komunikacja miejska zarządzana jest przez Malta Public Transport (MPT) – na ulicach łatwo rozpoznać charakterystyczne biało-zielone autobusy. Przed przyjazdem na Maltę warto ściągnąć na smartfona aplikację Tallinja App, by mieć dostęp do aktualnych informacji dotyczących czasu przyjazdu autobusu oraz rekomendowanych tras przejazdu.

 

  • Text Hover
Bilety jednorazowe

Bilety jednorazowe kupuje się bezpośrednio u kierowcy (należy mieć ze sobą jak najdokładniej przygotowaną gotówkę). Bilet jednorazowy ważny jest 2 godziny od czasu zakupu na wszelkie przesiadki i kosztuje 1,50 EUR (2 EUR w sezonie letnim, czyli od połowy czerwca do połowy października).


 

  • Text Hover
Bilety okresowe (długoterminowe, min. 7 dni)

Jeśli zamierzacie intensywnie zwiedzać Maltę, dużo bardziej opłacalnym wyborem są bilety okresowe (długoterminowe). Mają formę plastikowych kart i można je kupić w niemal każdym sklepie spożywczym/z pamiątkami oraz w punktach informacyjnych Malta Public Transport. Do wyboru mamy 3 rodzaje:  • Tallinja 12 journeys – ważna na 12 przejazdów – w cenie 15 EUR

  • Tallinja Explore – ważna 7 dni od momentu skasowania na nieograniczoną liczbę przejazdów – w cenie 21 EUR

  • Tallinja Explore Plus Meep – ważna 7 dni od momentu skasowania na nieograniczoną liczbę przejazdów, uprawniająca do korzystania/zniżek z wielu dodatkowych usług (szczegóły na stronie Malta Public Transport) – w cenie 39 EUR

  • Text Hover
Aplikacja Bolt na Malcie
Jeśli zależy Ci na jak najkrótszym czasie i komforcie transferu, polecamy skorzystanie z aplikacji Bolt (na Malcie Uber nie funkcjonuje), umożliwiającej zamówienie bezpośredniego prywatnego przejazdu z dowolnej lokalizacji.
  • Text Hover
jedyne €49 za tydzień
Karta Transportowa „Odkryj Maltę”
Specjalnie dla naszych Gości przygotowaliśmy specjalną ofertę „Odkryj Maltę!”, obejmującą transport publiczny oraz wycieczki po Wyspach Maltańskich. Wykorzystaj maksymalnie wolny czas po treningu i odkryj piękno Malty.

Pakiet „Odkryj Maltę!” kosztuje tylko 49 EUR i zawiera:

– 7-dniowy nieograniczony transport publiczny we wszystkich autobusach na Malcie

– 2 promy wodne transfery między Sliema i Valletta lub Valletta-Birgu

– 1 Całodniowe zwiedzanie Wysp Maltańskich i wiele innych.

Zainteresowany? Po prostu dodaj „Odkryj Maltę” do swojej rezerwacji, a nasz przedstawiciel przekaże Ci kartę podczas Twojego Intro Meetingu na Malcie.
  • Text Hover
  • Text Hover
MALTA TOURS

GOZO TOURS

COMINO CRUISES